bo wszystkie dzieci powinny byc bezpieczne
     

"Bo wszystkie dzieci powinny być bezpieczne" to kontynuowany projekt realizowany przez zespół specjalistów dla dzieci i rodzin, które doświadczyły przemocy.

Każde dziecko powinno wiedzieć, że nikt nie ma prawa bić go, szarpać czy popychać. Mówić, że jest głupie i że do niczego się nie nadaje. Każde dziecko powinno wiedzieć, że ma prawo bronić się gdy jemu lub bliskim dzieje się krzywda. A  dziecko, które doświadczyło przemocy, wykorzystania powinno mieć prawo i dostęp do specjalistycznej pomocy od osób, które zrozumieją i pomogą mu poradzić sobie ze złym doświadczeniem.
Dzięki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę od września do lutego 2017 prowadzimy kontynuację projektu "Bo wszystkie dzieci powinny być bezpieczne" Prowadzimy grupy terapeutyczne, w których wsparcie otrzymują dzieci krzywdzone. Dodatkowo w ramach projektu prowadzimy konsultacje psychologiczne i psychiatryczne dla dzieci, które są ofiarami przestępstw. Projekt tak ważny dla nas jest współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zachęcamy do zapoznania się z dwiema publikacjami, które powstały w ramach pierwszej edycji projektu. Przedstawiamy "Wykrzyknik dla dzieci" oraz "Wykrzyknik dla dorosłych".

Pamiętaj o nas przekazując 1% swojego podatku. Fundacja SŁONIE NA BALKONIE KRS 0000 409 122

WYKRZYKNIK DLA DZIECI 1WYKRZYKNIK DLA RODZICOW 1

 

W ramach programu Bezpieczne Dzieciństwo 2016/2017

dajemy dzieciom sile 

 
 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.