centrum


Sytuacja, w której wszyscy nagle się znaleźliśmy dwa miesiące temu może spowodować pogorszenie się kondycji psychicznej
dlatego postanowiliśmy   zareagować  i  stworzyć  możliwość  
bezpłatnego  kontaktu z psychologiem dla większej grupy dzieci.

Chcemy zachęcić opiekunów, którzy   dostrzegają niepokojące zmiany u dziecka do kontaktu ze specjalistą. Z doświadczenia wiemy, że warto zareagować wcześniej niż później. Zatem kiedy szukać pomocy  u   psychologa?   

Zanim  rodzic  lub  opiekun  zwróci  się o wsparcie do specjalisty, powinien obserwować swoje dziecko i przede wszystkim poświęcić mu więcej czasu i uwagi. Jeśli jednak objawy tj. zaburzenia rytmu snu i apetytu, zachowania świadczące o dużym poziomie lęku tj. nadmierne zainteresowanie dziecka rozwojem epidemii, utrata energii i wcześniej widocznej chęci do aktywności, czy buntownicze nieprzestrzeganie zasad, utrzymują się przez dłuższy czas – ponad 10 dni – a rodzicielskie zainteresowanie nie przynosi efektów, warto skorzystać z pomocy Fundacji.

Wsparcie psychologiczne nadal świadczymy w formie zdalnej. Chęć zapisania dziecka na spotkanie ze specjalistą można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 

tel. (42) 630 20 20 
mob. 882 731 923

od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00  lub e-mailowo pod adresem: centrum@slonienabalkonie.pl

Fundacja SŁONIE NA BALKONIE, dziękuje Firmie Amazon, która w związku z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa i jego wpływem na codzienne życie lokalnych społeczności, wspiera działalność Fundacji. Darowizna Amazon w wysokości 13 500 zł umożliwi konsultacje psychologiczne dla dzieci i ich rodzin dotkniętych kryzysem z powodu pandemii.  

 

 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.