POMOC DZIECIOM PO TRAUMIE


Słonie uwielbiają matematykę, szczególnie kiedy chodzi o mnożenie szczęścia, ale napiszemy też o trudnych rachunkach, o statystykach.

Według raportu NIK w Polsce co dziesiąte dziecko potrzebuje pomocy w zakresie zdrowia psychicznego. Z doświadczenia wiemy, że dzieci osierocone, ofiary przemocy nie mają dostępu do 
specjalistycznej pomocy. Na spotkania z terapeutami czekają latami, niektóre nie otrzymują jej wcale. 

Tym bardziej czujemy, jak waża jest misja naszej fundacji. Dzieci w kryzysie psychicznym potrzebują kompleksowej, długoterminowej terapii i wsparcia ich środowiska  - nie izolacji. To pierwsza jesień po pandemii i tu znów widzimy trudny rachunek - to rekord zgłoszeń dzieci potrzebujących wsparcia. 

Dzięki Tobie możemy się nimi fachowo zaopiekować. Każda złotówka wpłacona na konto fundacji to dla naszych podopiecznych kawałek zdrowia psychicznego i nadziei na szczęśliwsze jutro.

Cieszymy się, że jesteś po słoniowej stronie mocy i zapraszamy do pomocy!

</body></html>
Wspieraj Dzieci z Fundacji Słonie na Balkonie
Wpisz kwotę darowizny i adres email

Mama Antosia zmarła nagle. Dziś chłopiec mieszka z babcią. Antek na 11 lat, babcia 83. Oboje nie radzą sobie w nowej sytuacji.

Krzyś zrobi wszystko za to, żeby ktoś go polubił. Jego mama ma depresję. Chłopiec chodzi po łódzkich ulicach, szuka akceptacji, wiele razy ktoś wykorzystał jego naiwność. Krzyś mówi, że cały czas pakuje się w tarapaty, a ma osiem lat. Świetlica może być jego domem. Tu będzie bezpieczny.

Kasia zasługuje na pomoc, jej rodzice są skazani za to, że robili jej krzywdę. Bili ją, wykorzystywali i mówili, że jest nic nie warta. Dziś Kasia ma dziesięć lat, a jej rodziną zastępczą jest schorowana babcia. Obie potrzebują pomocy.

Dziękujemy

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.