o2

Setki słoni dla dzieciaków to konkurs prowadzony przez Fundację SŁONIE NA BALKONIE. Organizatorzy zachęcają do pracy twórczej, której efektem ma być wyjątkowy prezent dla podopiecznych Fundacji.Jak wziąć udział w konkursie? To bardzo proste. Należy wykonać słonia dowolną techniką. Pamiętaj tylko, że zabawka powinna być bezpieczna dla dziecka.Konkursowe słonie należy przesyłać do 20 kwietnia 2015 na adres Fundacji SŁONIE NA BALKONIE ul. Gdańska 90, lok 3-1, Łódź 90- 508.

SŁONIE NA BALKONIE pomagają najmłodszym pacjentom Szpitala Psychiatrycznego w Łodzi im. dr J. Babińskiego. Wspierają dzieci od 3 do 13 roku życia, które nierzadko są ofiarami przemocy, świadkami przestępstwa, dziecimi osieroconymi, cierpiącymi na depresję, zaburzenia lękowe, zaburzenia zachowania, dziecimi po próbach samobójczych. Często dzieje się tak, że dzieci trafiają do szpitala z powodu zwykłego losowego pecha. Bo ich rodzice giną w wypadku lub nagle ciężko chorują. Każde z dzieci to inna trudna historia. SETKI SŁONI DLA DZIECIAKÓW to akcja, która ma pokazać dzieciom, że nie są w szpitalu psychiatrycznym za karę i że są osoby, które życzą im siły i szczęścia.

Nagrodą w konkuresie jest maszyna do szycia od Sklepu Przemysłowego Wójcik i Spółka w Łodzi.

 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.