Ruszyły zapisy na pierwszy w Łodzi IT Orient

W sobotę 24 września, w Lesie Łagiewnickim w Łodzi odbędzie się niezwykły rajd rowerowy. Po raz pierwszy firma Cybercom i Fundacja SŁONIE NA BALKONIE zapraszają do zdrowej rywalizacji w szczytnym celu. Dodatkową nagrodą za sportowe zmagania, będzie pomoc dla podopiecznych Fundacji. Dochód z wpisowego do IT Orient zostanie przekazany na stworzenie piłkarskiej Drużyny Marzeń dla dzieci, które cierpią na problemy psychiczne.

orient 1

W sportowej imprezie mogą brać udział wszyscy - zarówno korporacje, jak i małe przedsiębiorstwa, osoby indywidualne i zespoły. Ważne jest to, żeby jak najszybciej zapisać siebie albo drużynę poprzez stronę www.itorient.pl. Wpisowe to tylko 20 zł od zawodnika – mówi Marzena Tyran jeden z pomysłodawców rajdu.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Uczestnictwo w rajdzie polega na odnajdywaniu w terenie tzw. punktów kontrolnych rozmieszczonych w różnych ciekawych miejscach. Jesteśmy przekonani, że  chętnych nie zabraknie i liczymy na kolejne edycje – dodaje

Fundacja SŁONIE NA BALKONIE pomaga dzieciom, które mają z sobą bolesne doświadczenia, często są ofiarami lub świadkami przemocy, nierzadko są ofiarami losowego pecha, bywa że nagle tracą rodziców, poczucie bezpieczeństwa. Fundacja od trzech lat realizuje program pomocy terapeutycznej. Warto go wzbogacić o Drużynę Marzeń. Pasją większości chłopców pod naszą opieką jest piłka, ale są to dzieci, które nie mają z kim w nią zagrać, bo mają problem z panowaniem nad emocjami. To dzieci odrzucone przez grupę rówieśniczą. Nasi podopieczni potrzebują dobrych wzorców, potrzebują dobrych ludzi którym na nich zależy. Takie wydarzenia jak IT ORIENT dają dzieciom ludzi których można podziwiać i konkretną pomoc - mówi założycielka Fundacji Joanna Paduszyńska


orient 2


Więcej na www.itorient.pl


orient2

 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.