ZOSTAŃ MIKOŁAJEM! [12/12/2015]


Kochani znaleźliśmy już 75 Mikołajów. Pilnie poszukujemy jeszcze 4 ! Na prezenty czekają dzieci, które są ofiarami losowych nieszczęść oraz dzieci, które mają za sobą leczenie w szpitalu psychiatrycznym.

listy

Jak pomóc? To bardzo proste!

1. wybierz prezent z listy.
3. Kup prezent
4. Dostarcz go do Fundacji SŁONIE NA BALKONIE ul. Piotrkowska 17 wejście A lok. 8 Łódź 90 - 407 do 21 grudnia 2105. (można dostarczyć osobiście lub pocztą). 
22 grudnia prezenty zostaną dostarczone przez Mikołaja do domów dzieci. 

LISTA MARZEŃ

      imię

wiek

    prezent

MIKOŁAJ
1.    Wojtek   lat 5     prosi Mikołaja o wóz strażacki   JEST!
2.    Gabryś   lat 9     prosi Mikołaja o samochód zdalnie sterowany   JEST!
3.    Natalka   lat 9     prosi Mikołaja o tablicę do pokoju, na której można pisać kredą   JEST!
4.    Filip   lat 9     prosi Mikołaja o lego ninjago (byłoby wspaniale gdyby Mikołaj zdążył dostarczyć prezent dla Filipa do 17 grudnia)   JEST!
5.    Natalka   lat 10     prosi Mikołaja o Furby   JEST!
6.    Klaudia   lat 10     prosi Mikołaja o Furby   JEST! 
7.    Piotrek   lat 12     prosi o rękawice bramkarskie   JEST!
8.    Patryk   lat 13     prosi o Mikołaja lego Casstle lub Lego Star Wars    JEST!
9.    Patrycja   lat 15     prosi Mikołaja o łyżwy rozmiar 41   JEST!
10.    Kinga   lat 14     Mikołaja o prostownicę do włosów   JEST!
11.    Sylwek   lat 15     prosi Mikołaja o MP4   JEST!
12.    Wiktoria   lat 15     prosi Mikołaja o płyty z i pod prąd - Happysad That's the spirit - Bring me the horizon   JEST!
 

Ile znaczy słoń! O akcji SETKI SŁONI DLA DZIECIAKÓW [07/04/2015]

Adaś widział jak mama zabiła pijanego tatę w obronie własnej. Dostał słonia od Pani ze Szczytna, czerwono szarego. Ucieszył się bardzo. Wojtek przeżył wypadek samochodowy, jego rodzice nie. Dostał słonika od Pani z Warszawy. Nie do końca dowierza, że ktoś uszył go specjalnie dla niego. Zapytał czy może zabrać jeszcze jednego, bo zna kogoś komu bardzo potrzebne jest szczęście. Oczywiście zabrał oba. Ania przestała pisać listy do Mikołaja po śmierci mamy, która długo walczyła o życie. Dostała słonia od Pani Magdaleny z Kalisza. Od razu słonik dostał swoje imię.Tydzień temu Krzyś pomyślał "Jak mnie jeszcze raz oddadzą to się zabije" dlatego trafił do szpitala. Dostał słonia bezpiecznego, takiego bez guzików, do przytulania.Małgosia postanowiła zniknąć. Przestała jeść. Wybrała słonia w swoich ulubionych kolorach i uznała, że to bardzo szlachetna praca, którą ktoś dla niej wykonał.A Jaś ma cztery lata nie do końca wie czemu się tutaj znalazł. Zabrał słonika największego

Pieniądze z 1% podatku zostaną przekazane na zdjęcie krat w oddziale dla dzieci i ich wymianę na piękne drzwi oraz na terapie dzieci po zakończonej hospitalizacji w Szpitalu Psychiatrycznym. 
Jeśli Twój 1% pomaga już komuś innemu możesz zawsze pomóc przez stronę www.slonienabalkonie.pl

 

 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.