Fundacja SŁONIE NA BALKONIE wspiera dzieci, których dzieciństwo nie wygląda tak jak powinno.

Opiekujemy się ponad 50 dziećmi, które przeżyły traumę we wczesnym dzieciństwie.

 

Otwieramy specjalistyczną świetlicę dla dzieci, które są ofiarami przestępstw i nieszczęśliwych zdarzeń losowych.

Wspieramy oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży Szpitala im. dr J. Babińskiego w Łodzi. Jest to jedyne w województwie specjalistyczne miejsce pomocy dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. 

 

Nasi podopieczni cierpią na zaburzenia psychosomatyczne, w znaczniej części na zaburzenia depresyjne, lękowe, emocjonalne i nerwicowe, zaburzenia odżywiania (anorekcję, bulimię), często mają już za sobą próby samobójcze. Często są to dzieci z rodzin zastępczych, lub dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo wychowawczych.

Jesteśmy jedyną Fundacją wspierającą dzieci po hospitalizacji w szpitalu psychiatrycznym. Jako jedyni wspieramy rodziny zastępcze tworzone przez osoby starsze - babcie i dziadków skrzywdzonych dzieci.

 

Kontakt : Joanna Paduszyńska e-mail: jpaduszynska@slonienabalkonie.pl

tel. 664 125 657

setki sloni tvn    
       
       
       
       
       
       
       
       
       

 

 

 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.