Fundacja Słonie Na Balkonie powstała dla najmłodszych dzieci  problemami psychicznymi z województwa łódzkiego. Jesteśmy na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży Szpitala im. dr J. Babińskiego w Łodzi. Jest to jedyne w województwie specjalistyczne miejsce pomocy dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Rocznie obejmiemy opieką 500 dzieci. Stale w Szpitalu przebywa 30 małych pacjentów.

Dzieci cierpią na zaburzenia psychosomatyczne, w znaczniej części na zaburzenia depresyjne, lękowe, emocjonalne i nerwicowe, zaburzenia odżywiania (anorekcję, bulimię) ,często mają już za sobą próby samobójcze. Często pacjentami są dzieci stale mieszkające w domach dziecka.


Zespół Fundacji wspiera leczenie dzieci poprzez zajęcia terapeutyczne
z elementami arteterapii, zajęcia relaksacyjne i wyciszające, pomoc socjalną i program wolontariacki, którego celem jest pomoc podopiecznym po wyjściu ze szpitala. Jesteśmy jedyną Fundacją stale pracującą na w/w oddziale.

 

Kontakt : Joanna Paduszyńska e-mail: jpaduszynska@slonienabalkonie.pl

tel. 664 125 657

setki sloni tvn    
       
       
       
       
       
       
       
       
       

 

 

 

10 zł to szczoteczka, pasta do zębów lub skarpetki dla dziecka przyjętego dziś do szpitala
100 zł to godzina terapii skrzywdzonego dziecka
500 zł to węgiel na zimę dla rodziny w kryzysie lub miesiąc spotkań grupy terapeutycznej dla dzieci lękowych, po próbach samobójczych
Gdy świat jest straszny warto go zmienić. Pomóż teraz!